Reede, 30. aprill 2010

Viisad ja Ric

Tsauki
Farmitööga saime ühelepoole ja teise aasta viisa on käes! Jumal tänatud, et ma sinna „hullumajja“ tagasi ei pea minema. Nu kui peame, siis ainult mõneks päevaks, et aidata mingid väiksed tööd ära teha, kui Ley ise ei saa hakkama. Ei saa ma üle sellest, et kuidas seal aeg venis nii jubedalt?? Õnneks koolivaheag sai läbi ja ei pidanud neid mõlemaid lapsi kantseldama. Mõnikord panin Oscari magama ja jäin ka ise tema kõrvale tükkuma- aga see 1,5 tundi uninakut ei päästund mind- aeg venis endiselt edasi, kohutav! Ega Silver ka seal midagi tarka teinud, tunnike tööd ja ülejäänud päeva vaatame multikaid. Bee Movie, Ice Age jne. Me ei kujuta ette mitu kordama neid nägime- ega see ei loe, et alles eelmine päev seda vaatasime! Ma tundsin ennast mõnikord nagu orjana. Angus on eriti selline vend, et tee mulle ette-taha kõik ära. Too mulle piima, tee seda, teist, kolmandat. Kui telekat ei näe, hakkab nutma. Kui peab jalga panema teksapüksid või ei loeta unejutuks seda, mida tema tahab, siis hakkab nutma! Täielik printsess!
Viimasel õhtul läksime püüdma vähke (eesti mõistes). Tegelikult on nendel mingi muu nimetus ja need konkreetsed elukad, mida me püüdsime, elavad ainult Western Austraalias. Ley nimetas oma 10 nimetust ja nad kõik on mingit moodi erinevad, kas suuruselt vms. Nagu koeraliigid- koer küll, aga üks on puudel ja teine taksi vms. Umbes nii on ka vähilistega. Hommikul keetsime need ära, aga kahjuks oli Ley juba sabad ära võtnud, et meile karbiga kaasa panna. Ma oleks tahtnud koju tuua ja pilti teha, sest seal oli oma 25 tk neid punaseid elukaid. Kahjuks sõin ära 3 tükikest, teised läksid paari päeva pärast prügikasti. Täielik raiskamine! Iseenenest on Ley väga tore naine ja peab üksi hakkama saama farmi pidamisega. Ainult, et lapsed vajavad ainult kasvatust ja karmimat kätt... Ley kinkis meile raamatud- ühe lasteraamatu ja ühe reisiraamatu. Lahe!

Nüüd siis tagasi igapäevaelus, kus aeg lendab imekiiresti, ei saagi aru kui päev on läbi, täitsa greisi! Pikk nädalavahetus jällegi möödas. Meil oli siin Anzac Day (26.aprill)- milles mälestatakse teise maailmasõja ajal hukkunuid. Aga nohh, teistel vaba päev- meil tööpäev. Ma veetsin aega Whiteman Parkis, kus tegelikult peaks olema nii vaikne, et loed raamatut ja teed mõne jäätise. Aga ma põhimõtteliselt koristasin päev otsa seda kioskit ja paigutasin asju seal ringi. Ehk järgmine kord saab rahulikult lõõgastuda seal vaikuses ja tööd teha! Esimest korda elus puhastasin ma ka jäätiseaparaadi ära. Mõtlesin, et kurat, olen näinud miljon korda kui Glen seda kokku paneb ja lahti võtab. Siis miks ei saaks mina sellega hakkama? Nii raske see ju olla ei saa. Ja saingi hakkama. Selleks ajaks kui Glen tuli, oli aparaat puhas ja ma olen täitsa kindel, et kokkupanemisega mul ka mingeid probleeme ei ole! Tubli tüdruk!! :D Õhtul tuli kioski lähedale jälle süüa otsima paabulind ning kui päris pimedaks läheb siis hüppavad seal ringi ka kängurud. Silver oli väga busyl showl ja kuna nüüd algas footy hooeg, siis iga nädalavahtus oleme ka jalkavõistlustel.

Kõige ägedam uudis on see (no omamoodi naljakas), et Ric enam meie juures ei ela. Paar nädalat tagasi läks ta Balile, kuna ta tuli siia turistiviisaga, mis kehtib 3 kuud. Niisiis pidi ta riigist lahkuma natukeseks ajaks, et uuesti tulla siia 3-ks kuuks. Ootame ja ootame siis Rici, et millal ta helistab, mis kell peab lennujaama vastu minema. Poisist pole midagi kuulda. Lõpuks helistas Glen, et piiriametnikud küsisid tema käest, kas Ric töötas tema heaks. Põhimõtteliselt Ric tunnistas kõik üles, et tuli turistiviisaga ja töötas sel ajal ja nüüd plaanib uuesti siia tööle tulla. Tegelikult sa ei tohi töötada kui omad turistiviisat. Rici sõnade järgi ähvardati teda vanglaga ja ta pidi kõik ausalt üles tunnistama. Migratsiooniamet saatis ta tagasi Balile- pileti pidi ta ise ostma. Sai veel 3 aastat riiki sisenemise keeldu. Hetkel peesitab ta juba Tais, kuhu plaanib jääda paariks nädalaks. Enda sõnade järgi pole tal rahagi ja isa pidi pileti ostma tagasi Inglimaale. Ebanormaalne! Ühesõnaga viisime tema asjad migratsiooniametisse. Silver oli jumala vihane- kurat, miks minuga alati selline asi juhtub- üks istub vanglas, teine migratsiooniametis. Millega mind karistatakse?? Aga pole hullu, meil lihtsalt kriminaalist sõbrad :D

Eks hakkame uut üürilist otsima. Keegi, kes on natuke puhtam ja peseb oma nõusid. Ja voodipesu võiks ka iga paari nädala tagant pesta, mitte paari kuu tagant. Njah! Kui teate kedagi usaldusväärset ja korralikku, siis tuba on valmis ja ootamas uut inimest (inimesi).
Tsau!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar