neljapäev, 28. oktoober 2010

Heaoluühiskond...

Tere
Rõõmustav uudis on see, et leidsime vene-poola-balti poe. Kahjuks on pood suletud esmaspäeviti- teisipäeviti, just siis kui meil on vabad päevad. Enne tööle minekut siis käisime ära ja kühveldasime korvi kõik need toiduained, millest olime pooleteise aasta jooksul unistanud- leib, hapukapsas, verivorst, karumsi kohukesed, kruup, tatar, vene juust, sprotid jne. Läksin Allaniga tagasi sinna poodi ja tädi oli nii õnnelik, et andis meile Laima sokolaadi, kummalegi ühe. Tundub, et nende äril hakkab veel paremini minema, sest eestlasi voorib siia mandrile aina juurde. Ainukesed asjad, mida veel tahaks, oleks marineeritud seened, sest vene tatikatega pole harjunud. Ja tahaks pohlamoosi- verivorsti peale muidugi!!! Kammisin poodides letid läbi, aga pohlamoosi siin ei eksisteeri! Küll oli igasugu mango, passionfruidi jm konserve.
Mõtlesin, et huvitav, millest aussid tunneksid puudust, kui nad elavad välismaal? Burgereid jm asju müüakse ju igapool maailmas. Ainuke, mis minu arvates Austraallastele omane, on Vegemite. See on selline pruuni värvi pasta, leivamääre. Ainult, et see on sita maitsega. Kuidas inimesed söövad seda???

Kui eestlastest jälle rääkida, siis Perthi linnas ei või enam emakeeles rääkida. Käisime Annega Kings Parkis. Ronisime kõigepealt üles Jacob`s Ladderist- trepiastmed mis viivad tänavalt üles Parki. Kus paljud teevad renni, joostes üles-alla. Meil oli ülesjõudmisega raskusi, rääkimata edasi- tagasi jooksmisest. Üks kutt siis jooksis mööda ja üleval küsis kus pärit oleme. Eestist! Oi tere!! Okey. Jalutame siis ümber nurga Kings Parki, kus jalutasid vastu veel 2 eestlast. Ning hiljem nägime veel kahte! Mine veel kesklinna!

Kuna viimasel ajal pole erilist juhtunud, siis pole kirjutada ka millestki. Mõned on palunud, et ma võrdleksin aussi ja eesti erinevusi. Eks ma olen seda vaikselt teinud oma eelmistes blogiteemades. Aga kui mõtlesin selle peale, siis ühest asjast kirjutaks küll. Austraallased on tarbijad- suured tarbijad! Poodides ostetakse kärud kuhjaga täis. No vb see loeb, et poed pannakse kinni 5-6 ajal. Ainult neljapäeviti saab shopata 9-ni. Pühapäeviti on poed enamasti kinni.
Kui mööbel, külmikud jm asjad hakkavad vanaks jääma, visatakse need tänavale. Kust selle korjavad üles inimesed, kes seda vajavad või viiakse prügimäele. Aga kui auto hakkab vanaks jääma, ostetakse asemele tutikas. Eelkõige näen ma kõrvalt kuidas Mel ostab lastele iga nädal uusi mänguasju. Kahju, et lapsed on nii ära hellitatud! Õhtusöögiks on neil aeg-ajalt Mac või pizza. Viimasel ajal oleme pühapäeviti Gleni juures pizzat söönud. Sest peale väsitavat töönädalat ja jäätise dieeti, on pizza nagu õnnistus tühjale kõhule!!
Vajadusel tellitakse lapsehoidja, muruniitja, basseinipuhastaja. Ja siis Glen mõtleb, et huvitav, kes ta muru niidab.....?!

Alles hiljuti jõudis poodidesse kampaania- save the planet- kilekottide asemel kasutage riidest kotte. Nimelt pakitakse kassas kõik ostud eraldi kottidesse. Ja nii tuleme iga k ord poest tagasi 20-ne kilekotiga. Kilekottide eest ei nõuta rahagi. Meil on riidest kotid olemas, aga iga kord unustame need lihtsalt autosse ja siis kirume ennast. Point siis selles, et aussid on mugavad. Eestis vähemalt pakitakse asjad ise.
1 asi mis mulle ei meeldi, et kassas on võimalik sularaha välja võtta. Iga jumala kord küsitakse- any cash out?? Krt kui mul on vaja sularaha välja võtta, siis võtan automaadist. Kas sattusin poodi või panka?? Protseduur muidugi võtab aega, selle asemel, et toiduained ära maksta ja liikuma hakata.

Tegemist on heaoluühiskonnaga- raha ei loeta. Kui eestis lugesin iga senti, et arvel oleks piisavalt raha õppelaenu maksmiseks, kulutamiseks ja tagavaraks, siis aussis pole selleks vajadust! Eestis pidi iga suuremat ostu läbi mõtlema. Siin läksime poodi ja ostsime mõlemale tutikad jalgrattad, nii möödaminnes. Nüüd ainuke probleem, et maja hakkab väikseks jääma. Asju on liiga palju tekkinud, et pole enam kuhugi panna. Riidekapis pole ka enam vaba ruumi. Peame suurema maja muretsema?? :D Muidu, me ei koli siit ära, vaid pikendame maja lepingut pooleks aastaks. Eks siis paistab mis saab mai kuus...

Nii, et tarbime hullult ja muutume mugavaks? Laisaks ja paksuks?? Ei aitäh! Teeme ikkagi oma asju ise- niidame muru, pügame põõsaid...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar