kolmapäev, 3. veebruar 2010

Pinnacles

G`Day mates!

Väike trip põhja poole, sai lõpuks teoks. Pinnacle kivid siis vaadatud. Õnneks 3 tundi sõittu läks päris kiiresti, ei saanudki aru, kui olime juba kohal. Ümberringi oli mets ning järsku liiv ning tuhanded kivikesed. Seal samas asusid ka stromatoliidid (fossiilid). Need on 3500 aastat vanad. (maailma vanimad on 3,4 miljonit aastat vanad, lahe). Tagasitulles mõtlesime läbi minna mingist observatooriumist. Kuigi blondil jooksis juhe kokku, siis saime ka natuke targemaks, kuidas tekkis universum jne. Näiteks planeet maa „sureb” 1 biljoni aasta pärast, sest päike suureneb ja see põhjustab temperatuuritõusu maal. Ookeanid kuivavad kokku ja ongi kööga. Ikkagi kõige mõttum 15 taala, mis maksnud oleme (in.kohta!) Kõigepealt astume sisse, keegi ei tervita. Vahime lolli näoga otsa, et mis edsai? Kuhu? Mis siin üldse vaadata on? OK, ostsime piletid ära, anti veel mingid 3 münti kaasa?! Milleks? Hmm, ei viitsinud küsida ka. Tagasitulles küsisime alles- et torni otsa ronida, peab nendega ukse avama. Pooled asjad (maketid) seal teaduskeskuses ei töötanud. Et vajutad nuppu ja asi hakkab tööle, aga ei! Ei soovita kellelgi minna sinna!
Õhtul toimus Gleni juures väike grill, kuna üks endine töötaja Rick tuli tagasi austraaliasse. Ta töötas enne Kalgoorlies, aasta tagasi või nii. Jääb siia mõneks kuuks ja otsustasime talle üürida välja ühe toa. Eks paistab kuidas asjad siin kujunema hakkavad, pigem elaks muidugi kahekesi.
Täna võtsime vaba päeva, ei viitsinud lihtsalt tööle minna. Tegelt tahtsime kassi viia arsti juurde, et talle vajalikud süsti ära teha, aga ei saanudki. Üks eestlasest tuttav sõitis öösel autoga purjus peaga ning pisteti vangi. Kontaktisikuks pani ta Silveri. Kõigepealt pidime minema vanglasse autovõtmete järgi, kuna ta palus sõiduki tänavalt ära tuua. Autos ju kõik asjad- arvuti, rahakott, fotokas jne. Istusime ja ootasime seal natuke aega- päris palju külastajaid oli. Üks naine oli just saanud teise lapse ja tema mees kirjutas paberitele ametlikult alla, et on lapse isa. Karm värk. Huvitav oli vaadata ja mõelda, et keda need inimesed vaatamas käisid ning mis kurideo eest need vangid kinni istuvad. Üks uks tohtis ainult korraga lahti olla. Et välisuksest välja saada, rivistusid nad kõik üksteise järel ja ootasid kuni teine uks sulgeb. Alles siis avati välisuks. Igaljuhul auto tõime ära, parkimistrahv kaasas, kuna oli pargitud töö tsooni, tänava servale, kus ehitatakse suurt pilvelõhkujat. Töötajad olid muidugi rõõmsad, et finally viid oma auto siit minema. Silver siis, et pole minu auto! Ja nad kohe vastu, ahhaa pokri pandud sõber jah, arusaadav!
Mis veel. Kuumus on tagasi tõmmanud natuke, päeval on 28-33 kraadi ainult. Mõnus on! :D
Parimat!
Pirx

3 kommentaari: